Wdrożenie “File Storage” na potrzeby VMware ESXi w IBM Cloud

W tak zwanym między czasie produkcyjnych projektów dostarczam ostatnio platformę VMware vSphere pod POC na IBM Cloud i poza deploymentem hosta na samej platformie okazało się ze sam host nie ma zbyt wiele storage. Dlatego sprawdzmy jak działa wdrożenie zasobu plikowego, które później będzie mógł być użyty jako VMware datastore w naszym rozwiązaniu.

 

Zacznijmy od deploymentu:

Parametry jakie należy wypełnić to tylko lokalizacja, sposób rozliczania (godzinowy czy też miesięczny), wielkość przeznaczony na storage volumenu oraz IOPSy.

 

 

Po określeniu właściwych dla nas parametrów klikamy niebieski przycisk CREATE i zaczyna się proces tworzenia, który trwa praktycznie parę sekund.

 

Dalej nasz zasób plikowy można znaleźć w CLASSIC INFRASTRUCTURE > STORAGE > File Storage  lub w RESOURCE LIST po odfiltrowaniu wg. kolumny “Group” wybierająć “Classic Infrastructure.

 

 

Dalej wchodząc w  sam zasób można odczytać parametry, które można później wpisać podczas dodawania do ESXi, którego można wdrożyć korzystając z usługi w IBM Cloud “VMware vSphere”

Dalej montuje się go do  ESXi tak jak każdy inny zasób NFS.

 

Tak wygląda zamontowany już zasób jako datastore NFS:

 

Więcej także w dokumentacji IBM Cloud.

Jeśli chciałbyś być na bieżąco i budować swoją wiedzę razem zemną w tematach IT dodaj się do listy mailowej ? TUTAJ ? . Co jakiś czas będę podsyłał Tobie informacje co się dzieje na blogu i w świecie cloud computingu, którym także się zajmuję.

Masz jakieś pytania lub myślisz, że moglibyśmy zrobić wspólny projekt razem ? daj znać!

 

Informacje o nowych artykułach, świecie wirtualizacji i "cloud computingu" prosto na Twojego maila:

Dodam Cię do listy mailowej, z której możesz wypisać się w dowolnym momencie (jeden klik.) | Polityka Prywatności