Tanzu Community Edition 0.10.0 | Pierwsze kroki | Deployment klastra niezarządzalnego

Tanzu Community Edition to platforma Kubernetes typu open source oparta na  ofercie VMware Tanzu. Jest dostępny bezpłatnie i wspierany przez społeczność. Edycja społecznościowa Tanzu może być wdrożona w dowolnej chmurze (vSphere, AWS, Azure itp.).

Wersję społecznościową Tanzu można wdrożyć w trybie klastra niezarządzanego (unmanaged) lub w klastrach zarządzanych (managed).

Tryb klastra niezarządzany (unmanaged) jest odpowiedni tylko do testów programistycznych lub środowiska laboratoryjnego (pojedynczy węzeł, lokalny klaster stacji roboczych), podczas gdy zarządzane klastry (managed) są bardziej przeznaczone dla środowisk produkcyjnych.

Wcześniej w naszym procesie przygotowaliśmy maszynę Ubuntu gdzie będzie zainstalowane Tanzu CLI wraz z dockerem i kubectl.

W tym poście na blogu skoncentruję się na deploymencie klastra niezarządzanego do celów testowych.

 

Wdrożenie klastra:

Nazwa klastra “beepboop”

tanzu unmanaged-cluster create beepboop

Dalej widzimy proces tworzenia klastra bez naszej interakcji:

Proces tworzenia klastra niezarządzanego na tym etapie można uznać za zakończony.

Żródła:

Jeśli chciałbyś być na bieżąco i budować swoją wiedzę razem ze mną w tematach VMware dodaj się do listy mailowej ? TUTAJ ? . Co jakiś czas będę podsyłał Tobie informacje co się dzieje na blogu i w świecie VMware, którym głównie się zajmuję. Masz jakieś pytania lub myślisz że moglibyśmy zrobić wspólny projekt razem ? daj znać!

 

Informacje o nowych artykułach, świecie wirtualizacji i "cloud computingu" prosto na Twojego maila:

Dodam Cię do listy mailowej, z której możesz wypisać się w dowolnym momencie (jeden klik.) | Polityka Prywatności