Do czego używam VMware vRealize Network Insight ?LIVE (Aria Operation for Networks)

Sam opis produktu i jego możliwości może zrobię kiedy indziej, ale z pewnością produkt ten robi o wiele więcej niż mi się początkowo wydawało.

Strona narzędzia do obejrzenia tutaj . Dokument będzie tworzony jak większość w trybie LIVE. Czyli jak będą dochodziły informację będę go co jakiś czas aktualizował. Odchodząc tą właśnie metodą od “waterfalowego” sposobu na tworzenie artykułów, a jeśli mogę to tak porównać będę robił o może bardziej “zwinnie”, aby nie trzymać dziesiątek artykułów w wersjach roboczych tylko od razu publikować i cały czas ulepszać udostępniane treści.

 

Ale do rzeczy:

  • wyciąganie wszystkich potrzebnych informacji jakie można znaleźć w RVtoolsach poprzez stosowanie specjalnych QUERY (większość można exportować do CSVki)
    • wyciąganie wersji i statusu VMware toolsów
    • badanie “flow” pomiędzy poszczególnymi maszynami
    • badanie zależności komunikacyjnych między maszynami
    • znajdowanie maszyn które komunikują się z internetem
  • znalezione maszyny, które połączomy w tzw. APLIKACJE można dalej wyexportowac do HCXa tworząc tzw. HCX Mobility Groups używane do migracji.

 

Artykuł jest cały czas rozbudowywany.

 

Jeśli chciałbyś być na bieżąco i budować swoją wiedzę razem zemną w tematach IT dodaj się do listy mailowej ? TUTAJ ? . Co jakiś czas będę podsyłał Tobie informacje co się dzieje na blogu i w świecie cloud computingu, którym także się zajmuję. Masz jakieś pytania lub myślisz, że moglibyśmy zrobić wspólny projekt razem ? daj znać!

Informacje o nowych artykułach, świecie wirtualizacji i "cloud computingu" prosto na Twojego maila:

Dodam Cię do listy mailowej, z której możesz wypisać się w dowolnym momencie (jeden klik.) | Polityka Prywatności