Do czego służy “Traceflow” w NSX-T

Najszybciej jak ja rozumiem to narzędzie to możliwość wizualizacji ścieżki przebycia pakietu pomiędzy punktem A (który może być przykładowo maszyna wirtualną) a punktem B ( inną VMką). Opcjonalnie można wyznaczać też trasą pomiędzy portem Edga.

Narzędzie można znaleźć w NSX-T 3.x w Plan & Troubleshoot > Traceflow

 

Elementy minimalne do konfiguracji zaznaczyłem na “ZIELONO” a elementy wypełniające się domyślnie (możliwe do zmiany) zaznaczyłem na ŻÓŁTO. Jeśli mamy wszystko ustawione klikamy TRACE. Warto, tylko że wspierane są sieci “overlay”.

Docelowo to czego należy się spodziewać to taki graf wraz z analizą każdego kroku. Tutaj mamy sytuację idealną ale narzędzie tego typu potrafiłoby wskazać np. na jakim firewallu w środowisku blokowany jest ruch.

 

Jeśli chciałbyś być na bieżąco i budować swoją wiedzę razem ze mną w tematach VMware dodaj się do listy mailowej ? TUTAJ ? . Co jakiś czas będę podsyłał Tobie informacje co się dzieje na blogu i w świecie VMware, którym głównie się zajmuję. Masz jakieś pytania lub myślisz że moglibyśmy zrobić wspólny projekt razem ? daj znać!
 

Informacje o nowych artykułach, świecie wirtualizacji i "cloud computingu" prosto na Twojego maila:

Dodam Cię do listy mailowej, z której możesz wypisać się w dowolnym momencie (jeden klik.) | Polityka Prywatności