Dwa sposoby na sprawdzenie ceny za 1 lub 3 roczny kontrakt na klaster w VMware o AWS

Jest parę sposobów, aby sprawdzić cenę bardziej szczegółowo, bo od tych sposobów, które opiszę można jeszcze odliczać okresowe upusty lub upusty, który otrzyma się od firmy odsprzedającej dla przykładu od VMware MSP (takim MSP jest także Nordcloud). Upust jest oczywiście zależny od umiejętności negocjacyjnych pomiędzy klientem a dostawcą. Zatem do rzeczy.


Dla przykładu zrobimy symulację na dwu nodowy klaster w Sztokholmie na 1 rok oraz 3 lata.

Sposób #1: poprzez kalkulator na stronie VMware

 

 

Sposób #2: poprzez konsolę VMC.VMWARE.COM

 

Jeśli mielibyśmy jakieś wątpliwości co do ceny czy dany kalkulator na stronie publicznej liczy tak ile faktycznie później będzie od nas chciał VMware to oprócz wymiennego wcześniej kalkulatora istnieje możliwość przeliczenia kosztów już w momencie zakupu. A w zasadzie chwile przed zakupem. Można to zrobić udając się na stronę vmc.vmware.com (zakładam tutaj, że masz skonfigurowane odpowiednio konto oraz swoją organizację na platformie VMware Cloud)

Inicjalizacja generowanie okresowej subskrypcji.

 

Wybór rodzaju zamówienia.

 

Wybór regionu, typu hostów oraz wielkości klastra

 

Wybór sposobu rozliczania.

1 czy 2 lata oraz czy ma być rozliczenie miesięczne czy też płatne z góry za rok.

Widzimy tutaj że roczna oraz 3 letnia subskrypcja wynosi tyle samo ile mieliśmy w poprzednim kalkulatorze.

 

Potwierdzenie i deployment klastra SDDC.

Na koniec jeśli wszystko się zgadza potwierdzamy naszą świadomość kosztów jakie nasz czekają i rozpoczynamy deployment, który powinien potrwać mniej niż 2 godziny (w przypadku 2 nodów).

 

Co do sposobu drugiego nie jestem na 100% pewny czy osoba indywidualna będzie miało taką samą konsolę. Ja to testowałem na moim koncie od MSP. Następnym razem jednak spróbuję to przetestować z drżącą ręką z prywatnego konta 🙂

Jeśli chciałbyś być na bieżąco i budować swoją wiedzę razem ze mną w tematach VMware dodaj się do listy mailowej ? TUTAJ ? . Co jakiś czas będę podsyłał Tobie informacje co się dzieje na blogu i w świecie VMware, którym głównie się zajmuję. Masz jakieś pytania lub myślisz że moglibyśmy zrobić wspólny projekt razem ? daj znać!

Informacje o nowych artykułach, świecie wirtualizacji i "cloud computingu" prosto na Twojego maila:

Dodam Cię do listy mailowej, z której możesz wypisać się w dowolnym momencie (jeden klik.) | Polityka Prywatności