VMware ogłosza vSphere+ i vSAN+, aby uprościći zarządzanie infrastrukturą

W tym artykule autor przedstawi podstawowe informacje jakie dostępne są na dzień publikacji tego posta na temat nowego podejścia do produktów vSphere oraz vSAN

 

vSphere+

VMware wraz z ogłoszeniem vSphere+ obiecuje korzyści chmury dla naszego środowiska “on-prem” poprzez wdrażanie wysokiej jakości usług “chmurowych” w celu łatwego tworzenia, uruchamiania, zarządzania i zabezpieczania aplikacji tradycyjnych i nowej generacji. Wygląda to na naturalną ewolucję w kierunku, do którego zmierzają usługi i rozwiązania VMware, czyli oczywiście do chmury. VMware vSphere + umożliwia klientom łączenie lokalnych środowisk vSphere z VMware Cloud Console. Pozwala administratorom vSphere zobaczyć cały “krajobraz” środowiska vSphere w całej organizacji. vSphere+ pozwala na posiadanie pojedynczego panelu, interfejsu do zarządzania, monitorowania i bezpieczeństwa.

 

Źródło: https://blogs.vmware.com/vsphere/2022/06/vmware-vsphereplus-introducing-the-multi-cloud-workload-platform.html

Ujmując to w prosty sposób, vSphere+ to globalne centrum vCenter w chmurze, scentralizowana lokalizacja, która zarządza wszystkimi vCenterami i wszystkimi serwerami ESXi.

vSphere+ dodaje nową warstwę zarządzania, aby wszystkie komponenty vSphere były zarządzane ze scentralizowanej lokalizacji.

Bardziej szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie vSphere+: https://www.vmware.com/products/vsphere.html

vSAN+

vSAN+ to oferta infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI), która rozszerza możliwości vSAN w celu dostarczania usług połączonych z chmurą, które pomagają administratorom IT w centralizacji zarządzania i zwiększaniu wydajności ich środowiska vSAN. W taki sam sposób jak vSphere+, vSAN+ łączy wszystkie usługi vCenter z pojedynczym, scentralizowanym zarządzaniem w VMware Clould.

Kiedy klienci z chęcią przechodzą do rozwiązań chmurowych, wiele przedsiębiorstw wciąż przechowuje dane i operacje “on-prem”. Wśród powodów do utrzymania infrastruktury są miedzy innymi:

  • Ekonomia: koszt przetwarzania i zarządzania rozrostem infrastruktury w chmurze to ciągłe wyzwanie. Ponadto wiele firm chce jak najlepiej wykorzystać swoje istniejące inwestycje w infrastrukturę lokalną.
  • Lokalizacja: ponieważ większość danych jest przechowywana lokalnie, aplikacje i infrastruktura, które polegają na tym, że dane muszą być blisko ze względu na opóźnienia, przepustowość i wymagania dotyczące wydajności.
  • Prawo i przepisy: z różnych powodów prawnych i regulacji, wiele firm chce zachować swoje aplikacje i dane na lokalnej infrastrukturze, którą zarządzają.

Klienci chcą zapewnić swoim centrom danych więcej korzyści płynących z chmury, w tym scentralizowane zarządzanie, mniejsze obciążenie operacyjne, infrastrukturę gotową dla programistów oraz proste, elastyczne modele płatności. Dzięki vSAN+ klienci mogą wykonać kolejny krok, łącząc swoje główne centra danych i wdrożenia brzegowe z chmurą.

 

Informacje o nowych artykułach, świecie wirtualizacji i "cloud computingu" prosto na Twojego maila:

Dodam Cię do listy mailowej, z której możesz wypisać się w dowolnym momencie (jeden klik.) | Polityka Prywatności