vRealize Operation Tenant APP dla vCD – nie przetrwał testu życia

Słowo wstępu

Dobra dziś podjąłem ostateczną decyzje iż nawet środowisko developerskie wymaga czasami monitoringu ! A dlaczego… ? no cóż może to nie jest proaktywny monitoring ale zawsze wiesz coś szybciej niż w ogóle 🙂 Tak tez było dziś kiedy wróciłem do pewnego problemu z “nowym” produktem do zliczania metryk do bilingu dla klientów pracującym na vCloud Directorze. W tym przypadku dla wersji vCD 9.7. “vRealize Operation Tenant App” to odrębny komponent do zbierania danych z vCloud Directora na temat zużytych przez niego zasobów. Może o jego architekturze opowiem kiedy indziej.

 

No i tak… oczywiście nie mogło być inaczej jak to jest zawsze jak robimy jakieś eksperymentu z macierzami… Kolejny appliance postanowił powiedzieć “fuck you” i padł mu filesystem. Przez te problemy znacząco podnoszę sobie swoje hackerskie skille linuxowe, ale bez przesady ile można 😀

Było tak jak w tym filmie Marka Koterskiego “Nic śmiesznego“. Oczom moim ukazał się….(w moim przypadku nie las…) kolejny raz informacja, której już się niestety spodziewałem.

Opisywałem podobny przypadek już w dwóch artykułach i mam opory aby o tym pisać ponownie aby ktoś nie pomyślał że nic innego nie robię 😀 ale co ja poradzę ze ten cud technologiczny po prostu tak się zachowuje. Może to przynajmniej komuś da do myślenia kiedyś:

Naprawiamy

Co do metody postaram się szybko opisać aby nie wymyślać jakie to magiczne moce trzeba uruchomić. Tym razem pomogła metoda, która nie działała ostatnio albo po prostu coś źle robiłem. KBek jest tutaj. Trzeba po prostu wejść w odpowiedni tryb po restarcie. Dalej parę magicznych komend i zrestartować maszynę. Gdyby nie działało odsyłam do artykułów powyżej, gdzie opisywałem inną metodę.

 

Mam nadzieje że Ciebie nie zanudziłem. To jest jeden z wielu przypadków przy których pracuję. Dlatego jeśli byłbyś zainteresowany konkretną tematyką daj znać.

Jeśli chciałbyś być na bieżąco i budować swoją wiedzę razem zemną w tematach IT dodaj się do listy mailowej poniżej np.  . Co jakiś czas będę podsyłał Tobie informacje co się dzieje na blogu lub podcaście. Publikuje też czasami informację o świecie cloud computingu, którym także się zajmuję. Masz jakieś pytania lub myślisz że moglibyśmy zrobić coś razem ? daj znać!

 

 

Informacje o nowych artykułach, świecie wirtualizacji i "cloud computingu" prosto na Twojego maila:

Dodam Cię do listy mailowej, z której możesz wypisać się w dowolnym momencie (jeden klik.) | Polityka Prywatności