Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA) 2.3 wspiera Windows Server 2012 R2 oraz Windows 8.1.

Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA) został niedawno wydany w wersji 2.3. Wydanie to dodaje wsparcie dla Windows 8.1Windows 8Windows Server 2012 R2 oraz Windows Server 2012. Jednocześnie wycofane jest wsparcie dla MicrosoftWindows 2000.
Wersja ta jest pierwszą publicznie dostępną dla systemów z rodziny Windows 8. Poprzednia wersja – 2.2. opublikowana latem 2010 roku obsługiwała jedynie Windows 7 i Windows Server 2008 R2.
MBSA jest narzędziem, które porównuje status zainstalowanych w systemie Windows poprawek z tym co co jest obecnie dostępne w witrynie Windows Update lub lokalnej bazie WSUS i przedstawia listę brakujących aktualizacji zabezpieczeń, zbiorcze pakietów i dodatków Service Pack. Znajduje zastosowanie w środowiskach w których wdrożenie System Center 2012 R2 Configuration Manager okazało się niepraktyczne, a z różnych powodów nie można polegać na raportach dostarczanych przez WSUS-a.
Może on także wskazać typowe błędy konfiguracji zabezpieczeń dla obsługiwanych wersji systemu Windows, Internet Information Server, SQL ServerInternet Explorer i pakietu Office. MBSA może być uruchamiany za pomocą interfejsu GUI lub poprzez linię poleceń (mbsacli), który zawiera ogromną liczbę opcji wiersza poleceń do automatyzacji. Można go uruchomić lokalnym komputerze lub z jego pomocą przeskanować całą domenę (choć będzie to chwilę trwało).
żródło: wss.pl
Informacje o nowych artykułach, świecie wirtualizacji i "cloud computingu" prosto na Twojego maila:

Dodam Cię do listy mailowej, z której możesz wypisać się w dowolnym momencie (jeden klik.) | Polityka Prywatności